مقالات و دانستنی ها

 • #
  امتیازات استفاده از نرم افزار حسابداری

  حسابداری تا سال 1980 به روش دستی انجام می شد اما بعد از آن و زمانی که کامپیوترها به بازار آمدند نرم افزار های حسابداری دقیق و قابل اعتماد کار خود را آغاز کردند. در یک نرم افزار حسابداری مجموعه ای از فعالیت ها ، محاسبات و کنترل ها جهت جمع آوری ، ثبت ، دسته بندی و خلاصه سازی اطلاعات حسابداری به منظور تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری مدیران طراحی شده اند این مقاله امتیازات استفاده از نرم افزار حسابداری را با هم مرور می کنیم .

  1397/04/25
 • #
  تجربیات شغلی حسابداری - بخش اول نرم افزار حسابداری

  هر حسابداری بسته به میزان حضور خود در بازار کار تجربیاتی دارد که این تجربیات واقعی برای کسانی که به دنبال کسب اطلاعات از محیط کار حسابداری در عمل هستند بسیار با ارزش است ، این اطلاعات معمولا شامل جنبه های مختلفی هستند و سعی ما بر این است که برخی از این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم .

  1397/04/07
 • #
  امکانات متنوع بارکد در نرم افزار های کاکتوس

  تمامی نرم افزار های کاکتوس ، شامل نرم افزار انبارداری، نرم افزار خرید و فروش، و نرم افزار صنعتی ، دارای امکانات متنوعی برای استفاده از بارکد خوان می باشند این امکانات به صورت خلاصه در ادامه آورده شده اند .

  1397/04/06
 • #
  از اطلاعات نرم افزار حسابداری خود در مقابل ویروس باجگیر محافظت کنید

  اینترنت و تکنولوژی های شبیه به آن مانند نرم افزار حسابداری ، کار حسابداری شرکت ها را بسیار آسان کرده اند و حسابداران پرداخت ها ، ثبت اسناد و ارتباط با مشتریان خود را از این طریق انجام می دهند . و همین مساله باعث شده جرایم فضای مجازی افزایش پیدا کرده و افراد سودجو مانند تولید کننده های ویروس باجگیر دست به تولید این باج افزار کرده و اطلاعات شرکت ها را به سرقت ببرند در این مقاله به روش های جلوگیری از آلوده شدن به این ویروس توضیح داده شده است .

  1397/04/03
 • #
  راهنمای بازیابی نسخه پشتیبان در نرم افزارهای کاکتوس

  بازیابی نسخه پشتیبان می تواند به دلایل متنوعی مانند از بین رفتن اطلاعات فعلی ، ویروسی شدن سیستم ، استفاده از اطلاعات در جایی دیگر ، مقایسه اطلاعات فعلی با اطلاعات قبلی و ... انجام پذیرد که در واقع این موارد همان دلایل نیاز ما به تهیه نسخه پشتیبان هستند در اینجا به شرح روش بازیابی نسخه پشتیبان در نرم افزار های جامع ، عمومی و ساده خواهیم پرداخت .

  1397/01/22
 • #
  راهنمای تهیه نسخه پشتیبان در نرم افزارهای کاکتوس

  تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات به صورت مداوم یکی از ضروری ترین مسائل در استفاده از یک نرم افزار حسابداری است و عدم برنامه ریزی و کنترل صحیح روی این موضوع موجب بروز صدمات جبران ناپذیری در آینده خواهد شد به دلیل اهمیت این موضوع و سوالات متداول کاربران در این خصوص در اینجا به شرح روش تهیه نسخه پشتیبان در نرم افزار های جامع ، عمومی و ساده کاکتوس خواهیم پرداخت .

  1397/01/21
 • #
  راهنمای انتقال اطلاعات پایه به سال مالی جدید - نرم افزار عمومی

  ایجاد سال مالی جدید و انتقال اطلاعات از یک سال مالی به سال مالی دیگر در برنامه های عمومی کاکتوس در دو حالت، به شرح زیر، می تواند صورت گیرد. حالت اول : در این روش ایجاد سال مالی زمانی آغار می شود که تاریخ سیستم عامل شما سال جدید را نمایش دهد .

  1396/12/28
 • #
  راهنمای انتقال اطلاعات پایه به سال مالی جدید - نرم افزار ساده

  راهنمای انتقال اطلاعات به سال مالی جدید در نرم افزار های ساده و عمومی کاکتوس به منظور شروع کار با نرم افزار در سال جدید نیاز است سال مالی جدید و همچنین اطلاعات پایه ای ایجاد شوند . در فرآیند تشکیل سال مالی جدید اطلاعات زیر از سال مبدا به سال مقصد منتقل می گردد: سرفصل حسابها، مرکز پروژه، حسابهای رابط، عناوین ستون های ترازنامه، عناوین گزارش سود و زیان، تعریف صندوق ها، تعریف حساب های بانکی، اطلاعات دسته چک ها و اطلاعات چک های باز، تعریف مراکز انبار و انبارها و ...

  1396/12/22
 • #
  راهنمای انتقال اطلاعات پایه به سال مالی جدید - نرم افزار جامع

  در نرم افزار های کاکتوس، منجمله نرم افزار حسابداری، امکان ایجاد سال مالی به همراه انتقال اطلاعات پایه تعبیه شده است. بعنوان مثال در برنامه حسابداری اطلاعات پایه شامل تعریف سرفصل حساب ها و غیره می گردد. در برنامه انبارداری اطلاعات پایه شامل اطلاعات کالاها، واحدهای اندازه گیری، انبارها و غیره می گردد. البته فرآیند تشکیل سال مالی جدید و انتقال اطلاعات، فراتر از انتقال اطلاعات پایه می گردد. مثلا اطلاعات چک های باز نیز در این فرآیند صورت می گیرد.

  1396/12/20
 • #
  انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری - تعداد کاربران نرم افزار حسابداری چند نفر است و امکان تغییر آتی آن چیست؟

  یکی از مسایل مهم در تصمیم گیری برای خرید یک نرم افزار، مثلا برنامه حسابداری، یا برنامه انبارداری و غیره، میزان توانمندی فنی موسسه ماست. به این مثال توجه کنید: ما کارگاه تولیدی پوشاک داریم. کارها عمدتا دستی صورت می گیرد. نقشه کشی، برش، دوخت، پرداخت و غیره مراحل کار است که اکثرا دستی صورت می گیرد. برای بخش هایی از کار، مثلا قسمت انبار از برنامه هایی مثل برنامه انبارداری استفاده می گردد. در حالیکه فن آوری تولید پوشاک اجازه می دهد تا همه این مراحل به صورت مکانیزه توسط دستگاه صورت گیرد

  1396/11/25